Діагностичний центрА.В. Литвинова

  • Українська
  • Русский
Україна, м. Миколаїв, вул. Генерала Свиридова 4
Ліцензія МОЗ України №281222/15.08.2013
+38(099)2045558
+38(050)9788569
«Здоров'я - не все, але все без здоров'я - ніщо»Сократ

УЗД в мамології

Тисячі жінок щорічно захворюють такими недугами молочних залоз, як мастопатія, фіброаденома, рак. Загальновідомо, що причиною виникнення даних захворювань є, в першу чергу, зміна гормонального фону. У жінок, які мають проблеми зі щитоподібною залозою або статевими органами, зростає ризик розвитку захворювань молочних залоз. Фахівці відзначають, що на виникнення захворювань молочної залози впливає генетична спадковість, вік (понад 40 років), наявністю у жінки абортів, пізніх вагітностей, пологів. Стреси, до яких схильні жінки практично кожен день, порушення обміну речовин і гормонального фону, та ожиріння також відіграють не останню роль у розвитку захворювань молочних залоз. Будь-яке захворювання молочної залози може служити безпосереднім джерелом розвитку раку цього органу.
Мастопатія
Найбільш частим захворюванням молочної залози є мастопатія. Практично у 80% жінок діагностується дане захворювання. Мастопатія являє собою дoбрoякісне захворювання молочної залози, що характеризується патологічним розростанням її тканин, болем, а іноді і патологічною секрецією. Першими клінічними ознаками мастопатії є відчуття напруги та болю в молочних залозах укупі з головними болями, занепокоєнням, збудливістю за деякий час до початку менструації. Діагностика мастопатії включає в себе ретельне обстеження: УЗД та маммографію.
Фіброаденома
Часто у жінок дітородного віку виявляють таке захворюванням молочних залоз, як фіброаденома. Фіброаденома є доброякісною пухлиною, однією з форм вузлової мастопатії. Про причини виникнення фіброаденоми нам, на жаль, нічого не відомо. Як правило, вона утворюється з залозистої тканини. Жінка сама може виявити її під час само-обстеження. Фіброаденома являє собою вогнищеве ураження з гладкою поверхнею і чітким контуром. Вона рухлива і може збільшуватись в розмірах. Відомо, що фіброаденома НЕ перероджується в рак, проте ігнорувати її виникнення не варто. При виявленні фіброаденоми слід негайно звернутися з консультацією до лікаря-мамолога. Ніякі медичні препарати, будь то оральні контрацептиви або гормональні препарати, не в змозі вилікувати фіброаденому. Фіброаденому можна тільки видалити.
Рак молочних залоз
Ще одним захворюванням, з яким жінки стикаються все частіше і частіше, є рак молочних залоз. Рак молочних залоз являє собою злоякісну пухлину . Причинами його виникнення, як уже говорилося вище, є спадковість, ожиріння, травми молочних залоз. Рання діагностика раку молочної залози несе 90% його успішного лікування. Такі методи, як мамографія, , УЗД, біопсія, визначення рівняі естрогену і прогестерону, ономаркерів застосовуються для діагностики даного захворювання. Метод лікування залежить від розмірів та розповсюдження пухлини за результатами раніше проведеної діагностики. Зазвичай для лікування раку молочної залози застосовується хірургічне втручання, променева терапія, прийом хіміопрепаратів. У лікуванні раку молочної залози важливу роль відіграє і співпраця з вузькопрофільними спеціалістами – гінекологами, мамологами, онкологами, хірургами.
Профілактика захворювань грудей
Однак запорукою доброго здоров’я, звичайно ж , є профілактика. Щоб знизити ризик потрібно не лише уникати абортів, застосовувати відповідні контрацептиви, своєчасно лікувати гінекологічні захворювання, годувати грудьми але й вести здоровий спосіб життя .