Діагностичний центрА.В. Литвинова

  • Українська
  • Русский
Україна, м. Миколаїв, вул. Генерала Свиридова 4
Ліцензія МОЗ України №281222/15.08.2013
+38(099)2045558
+38(050)9788569
«Здоров'я - не все, але все без здоров'я - ніщо»Сократ

УЗД брюшної порожнини

При дослідженні органів черевної порожнини оцінюють печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу, селезінку, судини.
Оцінюються розміри органів, їх внутрішня структура, розташування, наявність новоутворень, запальних змін і вогнищевих уражень, виявляються зміни, типові для хронічних захворювань і травматичних ушкоджень.

Печінка: можливості ультразвукового дослідження дозволяють виявити ознаки як дифузних захворювань (гострого і хронічного гепатиту, цирозу, жирової інфільтрації та змін, пов’язаних із захворюваннями серця і серцевою недостатністю), так і вогнищевих утворень: доброякісних (кіст, гемангіом, аденом, осередкової вузловий гіперплазії печінки ), паразитарних уражень(ехінококкових і т.і.), або злоякісних (первинного раку печінки, метастазів).

Жовчний міхур: виявляються аномалії розвитку міхура і жовчовивідних проток, жовчно-кам’яна хвороба та її ускладнення, запальні захворювання (гострий і хронічний холецистит), поліпи, доброякісні та злоякісні ураження.

Підшлункова залоза: визначаються аномалії розвитку, запальні захворювання: гострий і хронічний панкреатит і його ускладнення (псевдокісти, абсцеси), непухлинні ураження (кісти, жирова інфільтрація); доброякісні та злоякісні пухлинні ураження, вікові зміни.

Селезінка: найбільш доцільним ультразвукове дослідження цього органу є при підозрі на вади розвитку, а також при пошкодженнях селезінки, які зустрічаються найбільш часто при травматичних ушкодженнях органів черевної порожнини. Крім того діагностується збільшення розмірів селезінки при запальних ураженнях , при супутніх захворюваннях печінки,також виявляються кісти, інфаркти, абсцеси, пухлини, зміни при системних захворюваннях крові.

Судини: оцінка розташування магістральних і внутрішньо-органних судин, їх розмірів, стан просвіту, виявлення тромбів.

Підготовка: Дослідження органів черевної порожнини проводиться натщесерце (попередній прийом їжі не раніше ніж за 6-8 годин до дослідження), вранці. З раціону на 1-2 дні виключаються бобові, сирі овочі, чорний хліб, молоко. При схильності до газоутворення рекомендований прийом активованого вугілля по 1 таблетці 3 рази на день, інших ентеросорбентів, фестала. При наявності у пацієнта цукрового діабету допустимий легкий сніданок (теплий чай, підсушений білий хліб).